Oops, an error
Loading. Please wait.

Ata Sy Chords

1,264 views 9 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
excellent!
x 3
add to favorites
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
highlight chords
display chords
Tab Pro tools
 • play this tab
 • loop segment
 • change instrument
 • show fretboard
 • metronome
Autoscroll
+/-
esc
set tempo
stop
Contributor
WARNING: You are trying to view
                  content from Ultimate-Guitar.com
                  in an unauthorized application,
                  which is prohibited.

                  Please use an official Ultimate
                  Guitar Tabs application for iPhone,
                  iPad or Android to access legitimate
                  chords, guitar, bass, and drum tabs
                  from Ultimate-Guitar.com database.

                  Type "ultimate guitar tabs" in Apple
                  App Store's or Android Market's
                  search to find the application.
Ata Sy - Alban Skenderaj

Intro: Em Am

Em           Am
Dje i humbur i zhytur në kërkim.
Bm            Am
Sot ndihem më i lumtur, plot me frymëzim, 
Am         C
por kur nata bie un prap kerkoj
F#       Bm
atë zë të ëmbël që zemren të ma shëroj 

Em         Am
Po kur fati s`të njeh jo nuk të troket në derë
Bm                    D
hmm.. kështu e ka kjo jetë pak të jep e pak të merr
Am       C
po kur nata bie, unë prap kërkoj 
F#          Bm
Dy sy që dhe natën unë mund ti dalloj

   C
Ata sy 
       G
janë në c`do vend 
    C
në c`do hapë 
në c`do hapsirë 
     G
e në c`do kënd

Ref.
  C
Ata sy 
      G
që i kanë dhënë 
     D    Bm
ditës diell natës hënë 
    C    G
po kët natë bie shi
   C             G
bie lot bie pendim mbi syte e mi 
   C       G     D        Em   
ata sy që dtë kanë dhenë dashuri të pa thënë

Am Em

Em
Koha bën punën e saj
Am
i bën njerizit më të fortë
Bm
dhe unë dua që mendjen ta ndaj
    D
të trokas në tjetër portë

Am       C
po kur nata bie unë prapë kërkoj
F#             Bm
atë aromë të ëmbël që nga shtrati të më zgjojë
Em           Am
më s`dua të presë si një skllavë unë në liri
Bm           D
dua ti jap vetës shpresë ta kapërcej ktë histori
Am       C
po kur nata bie heey un prapë kërkoj 
    B                Bm
dy sy plotë me drit që dhe natën s`perendojnë

Ref.
comments
We did not receive enough feedback on this tab! Please rate:
print report bad tab
1 2 3 4 5
I want to post or [tab]
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Please do not post tabs as comments. Select "correction" instead!