Oops, an error
Loading. Please wait.

Deshire Dhe Heshtje Chords

ver2
ver2

Whole song

More versions @911Tabs.com
400 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
please rate
add to favorites
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
highlight chords
display chords
Tab Pro tools
 • play this tab
 • loop segment
 • change instrument
 • show fretboard
 • metronome
Autoscroll
+/-
esc
set tempo
stop
Inspire and develop your lil' rock stars
WARNING: You are trying to view
                  content from Ultimate-Guitar.com
                  in an unauthorized application,
                  which is prohibited.

                  Please use an official Ultimate
                  Guitar Tabs application for iPhone,
                  iPad or Android to access legitimate
                  chords, guitar, bass, and drum tabs
                  from Ultimate-Guitar.com database.

                  Type "ultimate guitar tabs" in Apple
                  App Store's or Android Market's
                  search to find the application.
By:MANDIBULA1983@YAHOO.COM

Ritfolk – Deshire dhe Heshtje Dm         Bb
Tej dritares është ngrohtë 
C         F 
njerëz janë ulur në tavolina 
Bb          F
qyteti nis e del prej vetes 
C        Am   Dm  C
në rrugë bredhin klube e makina 

Dm               Bb 
Nuk është e thënë të jem krejt i vetëm 
C                F
s'është e thënë të jem as vet' i dytë 
Bb               F 
me miq të rastit po më mbushët nata 
C      Am        Dm  C
një vënd do gjej ku të çlodh sytë 

(refren) 
Dm           Bb
Kam ftohtë e s'të shoh pranë 
Bb
mendoj, mendoj se si 
Gm            A
avujt e ngrohtë të frymës sime 
A           Bb 
si zogj të bardhë e të vërbuar 
C      Dm C 
mbërrijnë tek ti. 

Dm           Bb 
Në ëndërr vijnë e qetë këndojnë 
Bb        
e unë, me syte pak mbyllur rri 
Gm           A
kokën ngre lart, dëgjoj ngadalë 
A              Bb
këngën e hënës të brishtë si zanë 
C    Dm C
që solle ti… 
comments
We did not receive enough feedback on this tab! Please rate:
print report bad tab
1 2 3 4 5
I want to post or [tab]
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Please do not post tabs as comments. Select "correction" instead!