Oops, an error
Loading. Please wait.

Vetem 5 Minuta ukulele

68 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
simplify chords
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Difficulty
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Tunning ---- standart E, dhe mund te luhet pa kapo (une e luaj pa kapo) 
ose me kapo ne cdo fret sipas shkalles se kitares. Eshte kenge e thjeshte 
per tu kapur,, duke e degjuar duke e mesuar... 


    Intro: piano..... 
    
     Verse:
     Am           Em
     E bukur simpatike je, t gjitha ti i ke,
     F          F    Am
     plotsoma deshiren, vetem nje here.
     Am             Em 
     Miss te quajne ne shkolle, e dim edhe ne,
     F            Am
     nuk eshte kompliment, por gje e vertete.

    Bridge:
    G         Am
C5 B5  Ty cdokush te enderron, 
    G         Am
C5 B5  ty cdokush te deshiron.

      C     G   F G  Am
      Vetem 5 minuta e jo me shume
      C      G    F  G Am
      plotsoma deshiren te jesh me mu 
      C     G   F G  Am
      Vetem 5 minuta e jo me shume
      C      G    F  E Am
      plotsoma deshiren te jesh me mu

      Solo: kitare......


     Am             Em 
     Miss te quajne ne shkolle, e dim edhe ne,
     F            Am
     nuk eshte kompliment, por gje e vertete.

    Bridge:
    G         Am
C5 B5  Ty cdokush te enderron, 
    G         Am
C5 B5  ty cdokush te deshiron.

      C     G   F G  Am
      Vetem 5 minuta e jo me shume
      C      G    F  G Am
      plotsoma deshiren te jesh me mu 
      C     G   F G  Am
      Vetem 5 minuta e jo me shume
      C      G    F  E Am
      plotsoma deshiren te jesh me mu
      
      Mbyllja: Piano

P.s. 
Kjo eshte kenga e pare qe une i nxjerr tablaturen, prandaj mund te kete dhe
 gabime (mua me tingellon shume mire), nqs keni sygjerime, sharje, kercenime,
 lavderime :) apo cfaredo tjeter mund te me shkruani ne sherdian00@yahoo.co.uk

Tablatura u punua nga Skerdian Meta (une ;)) nga kenga legjendare e 
te madhit Agron Berisha "vetem 5 minuta". RIP brother....

Mesim te kendershem

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction