Oops, an error
Loading. Please wait.

Ata Sy Chords

1,839 views 6 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
x 3
add to favorites
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Ata Sy - Alban Skenderaj

Intro: Em Am

Em           Am
Dje i humbur i zhytur në kërkim.
Bm            Am
Sot ndihem më i lumtur, plot me frymëzim, 
Am         C
por kur nata bie un prap kerkoj
F#       Bm
atë zë të ëmbël që zemren të ma shëroj 

Em         Am
Po kur fati s`të njeh jo nuk të troket në derë
Bm                    D
hmm.. kështu e ka kjo jetë pak të jep e pak të merr
Am       C
po kur nata bie, unë prap kërkoj 
F#          Bm
Dy sy që dhe natën unë mund ti dalloj

   C
Ata sy 
       G
janë në c`do vend 
    C
në c`do hapë 
në c`do hapsirë 
     G
e në c`do kënd

Ref.
  C
Ata sy 
      G
që i kanë dhënë 
     D    Bm
ditës diell natës hënë 
    C    G
po kët natë bie shi
   C             G
bie lot bie pendim mbi syte e mi 
   C       G     D        Em   
ata sy që dtë kanë dhenë dashuri të pa thënë

Am Em

Em
Koha bën punën e saj
Am
i bën njerizit më të fortë
Bm
dhe unë dua që mendjen ta ndaj
    D
të trokas në tjetër portë

Am       C
po kur nata bie unë prapë kërkoj
F#             Bm
atë aromë të ëmbël që nga shtrati të më zgjojë
Em           Am
më s`dua të presë si një skllavë unë në liri
Bm           D
dua ti jap vetës shpresë ta kapërcej ktë histori
Am       C
po kur nata bie heey un prapë kërkoj 
    B                Bm
dy sy plotë me drit që dhe natën s`perendojnë

Ref.
Suggest correction
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction