Oops, an error
Loading. Please wait.

Ata Sy ukulele

133 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Ata Sy - Alban Skenderaj

Intro: Em Am

Em           Am
Dje i humbur i zhytur në kërkim.
Bm            Am
Sot ndihem më i lumtur, plot me frymëzim, 
Am         C
por kur nata bie un prap kerkoj
F#       Bm
atë zë të ëmbël që zemren të ma shëroj 

Em         Am
Po kur fati s`të njeh jo nuk të troket në derë
Bm                    D
hmm.. kështu e ka kjo jetë pak të jep e pak të merr
Am       C
po kur nata bie, unë prap kërkoj 
F#          Bm
Dy sy që dhe natën unë mund ti dalloj

   C
Ata sy 
       G
janë në c`do vend 
    C
në c`do hapë 
në c`do hapsirë 
     G
e në c`do kënd

Ref.
  C
Ata sy 
      G
që i kanë dhënë 
     D    Bm
ditës diell natës hënë 
    C    G
po kët natë bie shi
   C             G
bie lot bie pendim mbi syte e mi 
   C       G     D        Em   
ata sy që dtë kanë dhenë dashuri të pa thënë

Am Em

Em
Koha bën punën e saj
Am
i bën njerizit më të fortë
Bm
dhe unë dua që mendjen ta ndaj
    D
të trokas në tjetër portë

Am       C
po kur nata bie unë prapë kërkoj
F#             Bm
atë aromë të ëmbël që nga shtrati të më zgjojë
Em           Am
më s`dua të presë si një skllavë unë në liri
Bm           D
dua ti jap vetës shpresë ta kapërcej ktë histori
Am       C
po kur nata bie heey un prapë kërkoj 
    B                Bm
dy sy plotë me drit që dhe natën s`perendojnë

Ref.

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction