Oops, an error
Loading. Please wait.

Stoli I Trendafilave chords

553 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
2 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
[Intro]

Em C G B x2


[Verse]

Em         C
Kur më thoje sa të dua
G         B
Bindja veten si të ishte e vërtetë
Em         C
Dehur nga puthjet e tua
G         B 
Unë pranova të jetoj si një i tretë


[Pre-Chorus]

Em       D        G
E di që për dreq, më lexohet në sy
B                  Em
Ribëja dhe sot, gjithçka që bëra me ty
D          G     B
Gjithçka që bëra me ty


[Chorus] 

Em           C
Si çdo mbasdite fiks në orën 5
G              B
Tek i njëjti stol më kot të pres
Em          C
Trëndafilat i vendos aty
G             B      Em
Dhe filloj unë mendoj, mendoj për ty
D      G
Ooooo , ooooo
      C         B     Em
Se si një ditë thjesht nuk më pe më në sy
D      G
Ooooo , ooooo
      C     B    Em  C  G  B     
Se si një zemër ti e ndave në dy


[Verse]

Em         C
Syzet vishen lotë e avull
G         B
Kur atë ti përqafon e mua sheh
Em         C
Kalon pranë si një copë akull
G         B
Ke kurajon të aktrosh sikur s’më njeh


[Pre-Chorus]

Em       D        G
E di që për dreq, më lexohet në sy
B                  Em
Ribëja dhe sot, gjithçka që bëra me ty
D          G     B
gjithçka që bëra me ty


[Chorus]
 
Em           C
Si çdo mbasdite fiks në orën 5
G              B
Tek i njëjti stol më kot të pres
Em           C
Trëndafilat i vendos aty
G             B      Em
Dhe filloj unë mendoj, mendoj për ty
D      G
Ooooo , ooooo 
      C         B     Em
Se si një ditë thjesht nuk më pe më në sy
D      G
Ooooo , ooooo
      C     B    Em  C  G  B     
Se si një zemër ti e ndave në dy


[Bridge]

Em
Dhe pse ende e ndarë në dy
C
Ajo ende kërkon në ty
G
Një gjest, një shenjë, një fjalë, një gjurmë
B
Dashurinë që nuk e pati kurrë

Em
Nga një mbret në një këshjellë me rërë
C
Sot mbretëroj një shkretëtirë të tërë
G           B
Dhe si dhuratë nga ty, zjarrin mbaj aty

Em
Çdo mëngjes na ndan veç një mur
C
Të dëgjoj por nuk të shoh kurrë
G 
S’di përse sot e kam një shpresë
B
Të gjej aty në orën 5


[Chorus]

Em           C
Si çdo mbasdite fiks në orën 5
G              B
Tek i njëjti stol më kot të pres
Em           C
Trëndafilat i vendos aty
G             B      Em
Dhe filloj unë mendoj, mendoj për ty
D      G
Ooooo , ooooo
      C         B     Em
Se si një ditë thjesht nuk më pe më në sy
D      G
Ooooo , ooooo
      C     B    Em   
Se si një zemër ti e ndave në dy www.youtube.com/Lirian1995 subscribe :)

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction