Oops, an error
Loading. Please wait.

Vetem Ty ukulele

211 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Difficulty
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Intro : C G Am ( C and G are played with 2/4 )

Verse : C G Am

Pre-Chorus : C G Am (2x)
       C G Am G ( played with 2/4 )
       Am

Chorus : C F G Am

Bridge: C G F Am
    C G F G


Teksti( lyric )

Verse :
Me mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe sme dhemb
Nese me mire do te ishte te isha un nje mal
dielli me rreze te me griste kemishen e bardh

Solo=verse ( same chords )

Edhe me mir do te ishte te kisha un nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kur te mos bien
me mire akoma do te ishte te kisha un nje kenge
tinguj e nota te mblidhja ne çdo vend

Pre-chorus:
Por un e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmon me ty, ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty un do te jem

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
veç per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty un enderroj

Solo=chorus

Sikur te isha nje cope qielli i ftoht
ne zemren tende do vija un te lendroja
edhe nje yll te isha me diellin drit ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty

Bridge :
Ty vetem ty
Ty vetem ty
Ty gjithmone ty
Ty vetem ty

Pre-chorus :
Por une e di,
tani cdo gje ka nje kuptim,
eshte thjesht nje ndjenje,
pa fund pa perendim,
tani po mund te jem,
dhe shkemb dhe mal dhe peme,
gjithcka per ty,
per ty une do te jem.

Chorus:
Se ti je motiv i jetes time
veç per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty un enderroj.

Solo=Bridge

Thanks,,enjoy it...:D

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction