Oops, an error
Loading. Please wait.

Dua Te Vdes Chords

1,629 views 1 this week
2 commentsread comments
1 2 3 4 5
please rate
add to favorites
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Help us to improve Ultimate-Guitar.com Take our survey!
×
Contributor
ilir 939
Song: Dua Të Vdes 
Band: ELITA 5 

Am
Dua të vdes 
C
Dhe pse jam i ri 
Dm      C
Ndoshta kur do të dëgjosh 
G       Am
Do të qash dhe ti 

Refren:
C        Dm 
Por dije se kam vdek'
   G  C
Dhe zemra mu bo hi
Am   Dm 
Dhe s'mendoj 
F G Am
Më për ty 

Am
Ndoshta do të gëzohesh 
C
Se nga unë do të lirohesh 
Dm      C
Ndoshta do të qash
G        Am 
Se nga unë do te ndahesh

- Edhe pjesa tjeter shkon njejt.
comments
We did not receive enough feedback on this tab! Please rate:
print report bad tab
1 2 3 4 5
2 comments total.
0 reply
baja95 26 wrote on April 3 2009, 02:32 pm

Am
Dua të vdes
C
Dhe pse jam i ri
Dm C
Ndoshta kur do të dëgjosh
G Am
Do të qash dhe ti

Refren:
C Dm
Por dije se kam vdek'
G C
Dhe zemra mu bo hi
Am Dm
Dhe s'mendoj
F G Am
Më për ty

Ndoshta do të gëzohesh
C
Se nga unë do të lirohesh
Dm C
Ndoshta do të qash
G Am
Se nga unë do te ndahesh

0 reply
dede71 16 wrote on May 19 2014, 03:29 pm

tunning 1/2 dowm ???

I want to post or [tab]
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Please do not post tabs as comments. Select "correction" instead!