Oops, an error
Loading. Please wait.

Nentor I Ftohte chords

by Jericho
244 views 9 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
2 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Author
Difficulty
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Jericho - Nentor i Ftohte

[Intro] 
C Dm 

[Verse 1]
 C                     Dm
A ka një kujtim të më ngrohë në këto ditë për mua? 
 C                     Dm
A ka ndonjë udhë e si burrë ta kthejë kokën t'shikojë? 
 C                      Dm
A ka një kujtim, të na jep një kuptim, a s'më thua? 
   G          C      Dm
A më tregoni, ku ta gjej forcën sot të këndojë? 
 C                 Dm
Akoma të freskët e kam at shikim të përbuzjes 
 C                    Dm
Akoma të freskët të ftohtin e dhimbjes në asht
 C                      Dm 
Akoma të freskta edhe gjurmët që këmbët i lanë rrugës 
    G         C           Dm
Syri më mbeti i ngrirë në shtëpinë që më kurrë nuk e pashë 

[Chorus]
C     Dm
Nëntori i ftohtë 
 C     Dm
Më ndjek dhe sot 
C     Dm
Nëntori i ftohtë 
 C    Dm
Jehon në mot 

[Verse 2]
 C                   Dm
Kaluam një shekull në ecje por prap u rrëzuam 
 C                     Dm
Kaluam një shekull por prap s'mund të qëndrojmë në këmbë
 C                   Dm 
Kaluam një shekull mësim, e si asgjë s'mësuam? 
   G        C          Dm
O i paditur, syri i pangopur një popull e shëmbë 
 C                    Dm
Sa gjatë do të shkojë derisa ne ta duam vetvehtën 
 C                     Dm
Sa gjatë do të shkojë derisa fatin vet ta ndryshojmë 
 C                     Dm
Sa gjatë do të shkojë derisa tjetrit t'ia cmojmë jetën
 G            C         Dm 
A më tregoni, ku ta gjejmë forcen sot të kendojmë 

[Chorus]
C     Dm
Nëntori i ftohtë 
 C     Dm
Më ndjek dhe sot 
C     Dm
Nëntori i ftohtë 
C
Nëntor ... 

[Instrumental]
C Dm (2x)
A# G Dm (3x)
A# G

[Outro]
Dm                      A#  G
Më shanë e më ranë, i pabesë do të bëhesh më thanë
Dm                      A#  G 
Më zhveshën e veshën, as vehten s'e njoh më kush jam 
Dm             A#       G
Vellon që ma kanë qepur, sa krenar sot e mbajë 
Dm               A#             G     Dm
Vallës që ja kanë hedhur, sikur një nuse sa bukur hapin që e mbajë
A# G Dm (3x)

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction