Oops, an error
Loading. Please wait.

Gjithe Bota Jemi Dy chords

187 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
[Intro]
Em C D G

[Refrain]
    Em        C         D       G
I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen 
    Em        C         D     G
I hap syte kerkoj te te gjej une ty, je engjell me jep jete 
     Em       C        D      G
Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
    Em     C     D      D 
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy 

[Verse]
      Em           C
Jane mijera fjale, kujtime qe me mua jetojne,
      D              G 
zgjedh nje album te vjeter dhe nje photo shikoj, 
   Em          C
dy fjale te dedikoj, nje puthje te dergoj 
  D            G
nje mesazh nga shpirti im: "Ti e di njesoj vazhdoj, 
    Em           C
ne te njejtet vende rri dhe te njejten pije pi,
    D         G 
ku je ti, jam une, ku jam une, je ti" 
   Em            C
dhe ditet dhe netet e kane tani nje kuptim
   D              G 
"Jeto diten"-me the; Eshte bere motivi i shpirtit tim
   Em           C 
qe vazhdon, vazhdon yo....dhe me ploteson,
    D            G 
me jep force, me forcon, Shpirt, ti ekziston! 
   Em              C
Ne sekondat, minutat dhe oret qe jam me ty,
   D              G 
ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty..... 
      Em             C
Dhe kur asgje nuk me ndodh, une shpirt jam me Ty,
      D             G 
dhe kur gjithcka e bukur ndodh, une shpirt jam me ty, 
    Em               C
le te ndodhe cfare te ndodhe, une shpirt jam me Ty..
   D         G
Gjithe Bota Je per Mua.Gjithe Bota Jemi Dy.... 

[Refrain]
    Em        C         D       G
I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen 
    Em        C         D     G
I hap syte kerkoj te te gjej une ty, je engjell me jep jete 
     Em       C        D      G
Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
    Em     C     D      D 
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy 

[Verse]
     Em            C
jee,jemi prape bashke ne nje tren qe do na coje, 
    D            G
neper stacionet tona nuk e di ku do ndaloje, 
   Em           C
nuk e di ku do mbaroje misioni qe kam nisur,
    D             G 
nje shenim:” Jeto diten” lexova ne letren e grisur 
    Em          C
qe me sjell prane vetes time,vetja ime me mungon, 
     D             G
me sjell nje shenim kaq te thjeshte qe ekziston, 
    Em              C        D               G
me nje jete qe jetoj njesoj sikur te jesh (thjesht mendoj per ty se ke nevoje qe te ndjesh) 
    Em         C
Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron, 
  D             G
ekziston, me ploteson ,njesoj eshte, njesoj vazhdon. 
  Em         C            D         G
Jetoje- sic the-,jeto diten qe pason (Shpirti im une me ty gjithmone vazhdoj) 
  Em           C
Momentet tona nga e verteta jone me vijne, 
    D            G
nuk kam me ndjenje te forte, vazhdojme bashke te rrime 
   Em            C
Jam me shume se i lumtur se ne prape jemi te dy. 
   D          G
Gjithe bota je per mua, e gjithe bota jemi dy 

[Bridge]
Em  C   D    G   Em C       D       G
  Sa here malli me merr, une jetoj me ty, te ndjej ty si perhere 
Em    C          D      G
  ti me shikon, ti me degjon, mendoj per ty, 
Em    C      D    G
  te dua shpirti im, jemi te dy 

[Refrain] (x2)
    Em        C         D       G
I mbyll syte dhe kerkoj te te ndjej, doren tende tek me ndjen 
    Em        C         D     G
I hap syte kerkoj te te gjej une ty, je engjell me jep jete 
     Em       C        D      G
Se qenia jote flet gjithcka me jep, kerkoj nje jete me ty
    Em     C     D      D 
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction