Oops, an error
Loading. Please wait.

I Thuaj Jo ukulele

48 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
simplify chords
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
I Thuaj Jo - Ardit Gjebrea
Muzika : Ardit Gjebrea
Teksti : Jorgo Papingji
http://www.youtube.com/watch?v=UXNCBmOcqZo


Intro :

   Eb     G#     Eb       G#          
e|-----------------------------3---3h4/6-6--8\------------------|
B|----4----4h6/8\--1----4--6-------------------4----------------|
G|---3-----------------------3----------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--6-----------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|    Eb
Dhe vrapova nëpër natë 

Në qytetin e panjohur ty të kërkoja 
  G
I humbur mes gëzimit, mallit të pafund 

Me një adresë në duar 

       G#           Bb
Dhe yjet përgjonin pas mjegullës të fshehur 
     G#            Bb
Me marramëndje ndjenjash, jetë të dehur 
 B
Nata e ftohtë, sinjalet misterioze 
   G#          Bb
Nën taka prostitutash, pasione zbulon ti 

 Eb
Pemët e lagura anës totuarave 

...spektatorë të trishtuar 
 G
Heshtur vështrojnë skena dashurie 

…në errësirë e konsumuar 
 
      G#         Bb
Dhe më frikësoi nata e ketij qyteti 
      G#         Bb
Kjo gjysëm jete, jeta e një planeti 
 B
Një siluetë shfaqet si hije 
   G#        Bb
Shkujdesur jetonte një çast dashurie 

  B            Bb
Atje dy drita krejt pa pritur ndizen 
   Ebm           F
E pamundur, zë i njohur, qeshje e njohur 
  Bb
Ishe ti... 


  Eb      G#
I thuaj jo, të paktën vetëm sonte 
   Eb
...i thuaj jo 
  G
Po ti më bën të trembem 
  G7
Të ulërij të çmendem 
 Cm     Bb    G#
Harroje veten tënde dhe mos shko 
     Eb
Me të mos shko 

   G#          Eb
Dhe mjegulla të lutet: I thuaj jo 
  G
Po ti me natën tretesh 
 G7
Jehonë e zërit mbetet
 Cm     Bb G#
Rend mbas teje të t'ndalojë 
  Eb
Do doja të ishte ëndërr 
 Bb
Sikur të ishte ëndërr 


Solo 1 :

      G#            Bb
e|-------------------------------3------------------------------|
B|-1/3---3h4-4-4-4-4-4-4-4-4-4-4----6--3------------------------|
G|-----5--------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|

      G#            Bb
e|-------------------------------3------------------------------|
B|-1/3---3h4-4-4-4-4-4-4-4-4-4-4----6/11------------------------|
G|-----5--------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|  B          Bb
Atje një dritë shprese fiket 
 Ebm           F
E pamundur, zë i njohur, qeshje e njohur 
  Bb
Ishe ti... 


  Eb      G#
I thuaj jo, të paktën vetëm sonte 
   Eb
...i thuaj jo 
  G
Po ti më bën të trembem 
  G7
Të ulërij të çmendem 
 Cm     Bb    G#
Harroje veten tënde dhe mos shko 
 Eb
Mos shko 
  G#      Eb
Dhe era ulëret : Mos shko
  G
Po ti me natën tretesh 
 G7
Jehonë e zërit mbetet
 Cm     Bb G#
Rend mbas teje të t'ndalojë 
  Eb
I thuaj jo


Solo 2 :

   G#             Eb
e|-------------------8--11-13-11-13b15-13b15r13-11--------------|
B|--6/8-8--6-6--8--9--------------------------------------------|
G|--------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------|

   G            G7             Cm
e|-11-10-10-10-11-11/13-------13-13-13-15-15b16---15-13-13/15-11--|
B|----------------------------------------------------------------|
G|----------------------12-12-------------------------------------|
D|----------------------------------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------|


    Bb        G#            Eb
e|-10-11-13-11-10-------------------------------------------------|
B|----------------11-------13-------11b13--11b13r11--8------------|
G|-------------------12-------------------------------------------|
D|----------------------13----------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------|  G#          Eb
Dhe mjegulla të lutet: I thuaj jo 
  G
Po ti me natën tretesh 
 G7
Jehonë e zërit mbetet
 G#            Bb
Rend pas teje rend të t'ndalojë 
   Eb    G#   Eb    
I thuaj jo..

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction