Oops, an error
Loading. Please wait.

Jeto Dhe Jeten Time chords

525 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
simplify chords
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Author
Difficulty
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Jeto dhe jeten time - Ardit GjebreaIntro:

   Ebm  Bb7       Ebm       Bb7
e|----------------------6-7-6---6-7------------------------------------|
B|----------6-----6-7-9-------------9-6--------------------------------|
G|----8---7-----8-----------------------8-7----------------------------|
D|--8---------------------------------------8--------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------| Ebm           B
Jeto dhe jeten time po e deshe
Bb          Ebm
eja dhe merre, vec jeto......

    Ebm
Ata qe sduan dashurine
   B
nuk dine se ceshte miresia
 F#
folene e ngrene ne erresire
     C#
edhe mbi ty leshojne stuhira


      Bb7
Se jane mesuar te zvarriten
     Ebm
te te helmojne pastaj te vdesin
      C#
pa prekur trupin tend te ngrohur
  F#
nga afshi i puthjes, ledhatimit


    Bb7
Dhe pena ime nis e shkruan
   Ebm
kaq e lodhur nga mundimi
      C#
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
   F#
dhe ndalet lumi, zemerimi


  Bb7
Te Dua, Te Dua, Te Dua
      Ebm
o fjale hyjnore e kesaj bote
     B
u peshperite nga buze e dashuruar
        Bb
qe fryme ty te dhane


       B
Shume te kerkova gjersa te gjeta
     Bb7
dhe nese vdes mos u trishto
     B
por ti jeto....

Key change to Em (+1 half-step)
Intro (+1 half-step)

    Em
Neper rruget e dashurise
    C
enden kenget dhe legjendat
    Am
neper vargjet e poetit

zemren ka ajo


    B7
Dhe ne vija pentagramesh

derdhet shpirti i nje artisti
    C
por dicka pa thene ka mbetur
    B7
le te tjeret ta tregojne...


  Em           C
Jeto dhe jeten time po e deshe
B7          Em
eja dhe merre, vec jeto...


     Em
Ata qe sduan dashurine
   C
nuk dine se ceshte miresia
 G
folene e ngrene ne erresire
     D
edhe mbi ty leshojne stuhira


      B7
Se jane mesuar te zvarriten
     Em
te te helmojne pastaj te vdesin
      D
pa prekur trupin tend te ngrohur
  G
nga afshi i puthjes, ledhatimit


     B7
Dhe pena ime nis e shkruan
    Em
kaq e lodhur nga mundimi
      D
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
   G
dhe ndalet lumi, zemerimi


  B7
Te Dua Te Dua Te Dua
      Em
o fjale hyjnore e kesaj bote
    C
u peshperite nga buze e dashuruar
         B7
qe fryme ty te dhane...


       C
Shume te kerkova gjersa te gjeta
      B7
dhe nese vdes mos u trishto

por ti....

   Em    C        B7      Em
e|----7--------------7-8-7---------------------------------------|
B|--------10-8-8--10-------10-8-7---7-8-7------------------------|
G|---------------------------------------------------------------|
D|--9-------------------------------------10-9-------------------|
A|---------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------|

      C
Dhe jeten time po e deshe...

e|-------------------------|
B|-----8-7-----------------|
G|---9--------7------------|

     B7       Em B7 Em B7 Em
eja dhe merre por ti jeto...

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction