Oops, an error
Loading. Please wait.

Jon chords

260 views 3 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
simplify chords
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Author
Difficulty
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Jon - Ardit Gjebrea
http://www.youtube.com/watch?v=I_6MOnyT4A0


Intro : Gm Cm x2


Gm
Me erdhe ne nje kohe te deshperuar 

Me dhimbje... Jon

Kur anijet si fantasma 

Neper det me aventura 

Klithnin: Liberta ! 

  Cm
Dhe syte i kish aty gjithe Shqiperia, 
   Gm
Ajo dinte si duronte 

Po i shkuleshin filizat 
 Cm
Deti u be mal me njerez, 
 D7
E toka det me lot 


Gm Cm x2


Gm
Dhe ty per here te pare te puthte drita 

Ti linde... Jon 

Nuk e dije ç'ish gezimi 

As dhimbja as mjerimi 

Qe flak, godet e rrudh nje toke 


 Cm
Sot me gjithe foshnjet ne bote je njesoj 
  Gm
Si ata ti qesh e luan 

Kjo eshte vetem nisja juaj 
 Cm
Por do rritesh do kuptosh 
  D7
Se fatet s'jane njesoj 

  Gm
Bekimin merr nga mua 

O shpirt i patrazuar 
   Cm         Gm
Nje fjale te thene ma degjo 

Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar 
   Cm       Gm
Por prape je skllaveri  Cm
Jon, ky emer marre nga deti 
 G#
Jon, me kenge vale tund djepin 
 Eb
Jon, dhe ti ja ndjeve aromen 
 G7
Ta kesh per jete me vete 


 Cm
Jon, po te lundrosh me ete emer 
 G#
Jon, e te takohesh me vellezer 
 Eb
Jon, do te mjaftojne dy duar 
   G7
Te thuash se je, ti je Jon   Gm
Bekimin merr nga mua 

O shpirt i patrazuar 
   Cm         Gm
Nje fjale te thene ma degjo 

Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar 
   Cm       Gm
Por prape je skllaveri 


    Gm
Me skllav jo nuk te dua 

Nga vetje i mohuar, Jon, Jon 
    Gm
Me skllav jo nuk te dua 

Nga vetje i mohuar, Jon, Jon

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction