Oops, an error
Loading. Please wait.

Kuturu ukulele

110 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Difficulty
intermediate
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Kuturu - Aleksander Gjoka
                                     X2
Intro:                            ---------------
      Gm      Cm       Gm       Cm  | Gm    Cm 
e|-------3------------3------------3-3--------3-------------|---------------|
B|-4---4---3----3-4-6--------3-4-6-----3----3---6-4-3-------|---------------|
G|---5------------------5-----------------------------5-----|--3------3-5---|
D|----------------------------------------------------------|-------5-------|
A|----------------------------------------------------------|---------------|
E|----------------------------------------------------------|---------------|   Cm       Gm
Eci rrugëve kot, kuturù,
    Fm   Gm   
dhe s'di ku shkoj...
     Cm          Gm
Xurxull jam prapë unë... se ajo,
    Fm    Gm
një bohem nuk e do.
    Fm
Sa të desha, shpirt,
      Bb
s'mund ta dish.
  Cm      Gm
Të vodhën ty pabesisht,
  Fm          Gm
me pije mbys dhimbjen pa fund.

   Cm         Gm
Sa e lumtur je, unë s'e di,
   Fm   Gm
me atë që jeton.
     Cm         Gm
Mund ta blejë ai për ty dhe botën,
    Fm   Gm
vetëm zemrën, jo!
     Fm        Bb
Mbeti shkretë tani streha jonë,
  Cm               Gm
në luks je ngrirë... në kyç, trishton,
  Fm  Gm       Cm-Bb-Cm
si në muze... si një Xhokondë.


Ref.
    Fm          Bb
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
    Cm
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
    Fm           Bb
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
     Cm-Bb-Cm
unë Hënën si monedhë.
    Fm        Bb  
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
     Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
    Fm        Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
      Cm-Bb-Cm
se ka një Zo------ot...!


   Cm        Gm
Eci rrugëve kot, mori fund,
  Fm      Gm
ky fati im - kuturù.
     Cm        Gm
Ty s'të kam tani dhe në shi,
   Fm   Gm
pija po më shkund.
    Fm        Bb
Se në dashuri, kur të dhemb,
  Cm         Gm
jo dehja s'del dhe aq lehtë.
  Fm    Gm        Cm-Bb-Cm
Të desh, Xhokondë, ty... një bohem....! 


Ref.
    Fm          Bb
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
    Cm
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
    Fm           Bb
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
     Cm-Bb-Cm
unë Hënën si monedhë.
    Fm        Bb  
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
     Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
    Fm        Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
      Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!


Solo: Akordet si ne Refren

    Fm        Bb  
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
     Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
    Fm        Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
      Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!
    Fm        Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
      Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!


Perseritet Intro
Fade out...

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction