Oops, an error
Loading. Please wait.

Ore E Prishur tab

210 views 3 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
2 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
how to read this tab
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Author
Orë e prishur - Minatori
By Danny

Akordet e këngës dhe ritmi:

Intro: Em

Versa:
Em
Si një orë e prishur,
B7       Em
koha është ndal.
Em 
si një re e vetmuar,
B7       Em 
e bekuar kjo ditë.


Am 
dhe heshtja vdes,
         Em 
heshtja të gjithë mi thotë.
B7              Em
ti je këtu, ka njëmijë vjet.


Em
e duart flasin,
B7         Em
duart tua më kërkojnë..
Em       B7     Em
shikimi yt, detin ma kujton..


Am
dhe heshtja vdes,
       Em
heshtja të gjithë mi thotë.
B7           Em   Em-D
ti je këtu, ka njëmijë vjet.

G   D      G
Ti, kudo që të shkosh,
D      G
kudo që të jesh,
B7       Em
pranë do t'më kesh.


Solo x 2
e-------------------------|
b-8-10------/10-8-7-7-8---|
g------9~-----------------|
d-----------------------9~|
a-------------------------|
e-------------------------|


   \w/
    #
    #
   _#_
   (  )
   / O \
  (_____)
  Suksese!

Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction