Oops, an error
Loading. Please wait.

Ilir Veliu - Rrugica Chords

187 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
please rate
add to favorites
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
Tab Pro tools
 • play this tab
 • loop segment
 • change instrument
 • show fretboard
 • metronome
×
Best way to learn
"Ilir Veliu - Rrugica"
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Contributor
Difficulty
Capo
novice
1st fret
Ilir Veliu - Rrugica

Capo 1st fret (kapotasti ne perden e pare)

Intro: Bm Em A Bm

Bm           Em 
Ne rrugicen tende te ngushte 
A       Bm
kaloja me shoqerine 
Bm           Em
midis vajzave shum te vogla 
A        Bm
te njoha un edhe ty 
Bm           Em
por jo jo jo jo s'dota besoja
A         Bm 
se vajzen do ta dashuroja 
Bm           Em
shum e vogel vajza me dukej
A         Bm 
dhe thash per mua s'rritet 

Refreni:
Bm (2/4)  A         Bm
Por kaluan vite ne te dy u njohem
      A         Bm 
ti ishe e rritur, s'ishe me e vogel 
      A         Bm 
me trupin e gjat dhe me syt e zi 
      A           Bm   Bm (2/4) 
djemte te veshtronin,gjithmon me zili 


II. 
Ne rrugicen tende shpesh kaloja 
ne sy ne u shikonim 
por nje dite me un nuk durova 
dhe thash te bisedonim 
comments
We did not receive enough feedback on this tab! Please rate:
print report bad tab
1 2 3 4 5
I want to post or [tab]
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Please do not post tabs as comments. Select "correction" instead!