Oops, an error
Loading. Please wait.

Deshire Dhe Heshtje ukulele

by Ritfolk
29 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Angie

Ritfolk – Deshire dhe Heshtje 

AKORDET: 
Am:X02210 
G:320033 
Em:022000 
C:X32010 

Am G 
Tej dritares është ngrohtë 
Am Em 
njerëz janë ulur në tavolina 
Am C 
qyteti nis e del prej vetes 
G Am 
në rrugë bredhin klube e makina 

Am G 
Nuk është e thënë të jem krejt i vetëm 
Am Em 
s'është e thënë të jem as vet' i dytë 
Am C 
me miq të rastit po më mbushët nata 
G Am 
një vënd do gjej ku të çlodh sytë 

(refren) 
Am G 
Kam ftohtë e s'të shoh pranë 
Am 
mendoj, mendoj se si 
C 
avujt e ngrohtë të frymës sime 
G 
si zogj të bardhë e të vërbuar 
Am Em 
mbërrijnë tek ti. 

Am G 
Në ëndërr vijnë e qetë këndojnë 
Am 
e unë, me syte pak mbyllur rri 
C 
kokën ngre lart, dëgjoj ngadalë 
G 
këngën e hënës të brishtë si zanë 
Am Em 
që solle ti… 
 
 
Angie 

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction