Oops, an error
Loading. Please wait.

Deshire Dhe Heshtje chords

version 2
version 2

Whole song

by Ritfolk
504 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
By:MANDIBULA1983@YAHOO.COM

Ritfolk – Deshire dhe Heshtje Dm         Bb
Tej dritares është ngrohtë 
C         F 
njerëz janë ulur në tavolina 
Bb          F
qyteti nis e del prej vetes 
C        Am   Dm  C
në rrugë bredhin klube e makina 

Dm               Bb 
Nuk është e thënë të jem krejt i vetëm 
C                F
s'është e thënë të jem as vet' i dytë 
Bb               F 
me miq të rastit po më mbushët nata 
C      Am        Dm  C
një vënd do gjej ku të çlodh sytë 

(refren) 
Dm           Bb
Kam ftohtë e s'të shoh pranë 
Bb
mendoj, mendoj se si 
Gm            A
avujt e ngrohtë të frymës sime 
A           Bb 
si zogj të bardhë e të vërbuar 
C      Dm C 
mbërrijnë tek ti. 

Dm           Bb 
Në ëndërr vijnë e qetë këndojnë 
Bb        
e unë, me syte pak mbyllur rri 
Gm           A
kokën ngre lart, dëgjoj ngadalë 
A              Bb
këngën e hënës të brishtë si zanë 
C    Dm C
që solle ti… 

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction