Oops, an error
Loading. Please wait.

Srekna Li Si Ti Chords

version 1
version 1

Whole song

4,279 views 9 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
×
Best way to learn
"Srekna Li Si Ti"
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Difficulty
novice
Среќна ли си ти?
Тоше Проески
Gm D# D Gm D# D
Gm Cm D Gm Cm D
Gm        Cm     D
Никогаш... не сум имал многу да ти дадам
Gm        Cm     D
Никогаш... само љубов како дете искрена
Gm    D#    D  Gm
но не ти беше доволна...
      D# D Gm
      D# D Gm
Туѓа си ... веќе немам право да те имам
Туѓа си ... колку години те ччекав преку пат
за да те сретнам некогаш
Cm
Среќна ли си ти, сега кога носиш злато
G#
Или несреќна, што на мое место туѓи
 B                  D#    G
дланки треперат, тоа срце кому припаѓаа.......ааа

Среќна ли си ти далеку од мене мила
Или спомени гребат како груба свила
дали најде мир, таму кај што од мене се скри.......иии

Пред мене... кое добро ми те донесе на
мојот праг... кога пројдов километри сосем сам
но веќе сам не спијам
G#      Fm
 Тебе јас те знам,
G#     Fm
 многу одамна,
 G# B
 како никој друг, на светот
G#     Fm
 и не сум посакал     
G#     Gm   G#
 друга ниедна...oooo
G# > A
 A C#m (G# > A)
 Среќна ли си ти, сега кога носиш злато.
 A
 Или несреќна, што на мое место туѓи.
 H                 E    G#
дланки треперат, тоа срце кому припаѓаа.....ааа
Suggest correction
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction