Oops, an error
Loading. Please wait.

Engjëll chords

871 views 6 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
1 last vote to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Author
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
No capo needed


[Verse 1]

D
Me këmishën në një sup të zbuluar 
A
Beli hollë porsa një rreth në dy duar 
Bm              F#m
dhe me sytë e buzëqeshur si gjithmonë 
D
Gjunjët dalin nëpër xhinset e bardha 
A
Era luan nëpër flokët e arta 
Bm                F#m
Dielli duket sikur veç mbi ty ndriçon 


[Pre-Chorus]

G          A
Dhe sa herë kalon nëpër qytet 
F#        Bm   A
Si Kupid në zemër me shigjetë 
G            A
në mijra njerëz mua me godet 


[Chorous]

G  A  D       A
Engjëll ndoshta tani më kupton 
  A           D
Kur të them je një në një milion 
   D            A
Kur të them se vjen njëherë në jetë 
   Em       G
Se ti je mrekullia e tetë 
    D          A
Kur të thoja me ty lërmë të vdes 
    Em         Bm
Kur provoja të them mirëmëngjes 
 A      G
Ëngjëll më beso 
          A  G  A
gjithmonë ke qënë ajo EN-GJELL


[Verse 2]

D
Zëri jot i përcjell tingujt pranverës 
A       
Buza jote shuan etjen e verës 
Bm           F#m
Dora si një fllad i ëmbël ledhaton 
D 
Fjalët e tua horizont diturie 
A
Zemra si një oqean çiltërsie 
Bm          F#m
Vetëm dashuri kudo ti rrezaton 


[Pre-Chorus]

G          A
Dhe sa herë kalon nëpër qytet 
F#        Bm   A
Si Kupid në zemër me shigjetë 
G            A
në mijra njerëz mua me godet 


[Chorus]

G  A  D       A
Engjëll ndoshta tani më kupton 
  A           D
Kur të them je një në një milion 
   D            A
Kur të them se vjen njëherë në jetë 
   Em       G
Se ti je mrekullia e tetë 
    D          A
Kur të thoja me ty lërmë të vdes 
    Em         Bm
Kur provoja të them mirëmëngjes 
 A      G
Ëngjëll më beso 
          A  G  A
gjithmonë ke qënë ajo EN-GJELL.


Subscribe to my youtube channel : Lirian1995 :)

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction