Oops, an error
Loading. Please wait.

Botë chords

by Lindita
37 views 3 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
simplify chords
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Author
Difficulty
About this tab version
First version, includes all parts with extensions and labels. Strumming pattern. Was this info helpful? Yes No
Strumming Is this strumming pattern correct? Yes No
Whole song (recommended) 85 bpm
1
 
&
 
2
 
&
 
3
 
&
 
4
 
&
 
Listen
 Chords  EADGBe
 Amadd4 - x02530/x07530
 Bbmaj7 - x13231
Aaug/C# - x4322x/x43225
  Bbm - x13321


ORDER: I V1 C1 V2 C2 B FC1 FC2


[INTRO]
Dm | G/D | Gm/D | Dm |


[VERSE 1]
  Dm     F  G
  Jemi pranë, dhe larg
     Gm      F Dm
  po më ngel në fyt çdo fjalë
  Dm        G/D
  unë dhe ti, shumë ne ngjajmë
Gm           Dm
  sa vështirë për ne me falë


[CHORUS 1]
Dm F G/D Gm        Gm7  Dm
Haa aa aa,  sëmundje që shërim nuk ka
Dm F G/D Gm        Gm7 Dm
aaa aa aa,  ndjej se zemra po më ndal


[VERSE 2]
     Dm   F  G
  Këtë realitet, ne e zgjodhëm vetë
      Gm          F    Dm
  s'mundem as të fle, të gjata janë këto netë
     Dm                 F    G
  njoha vetëm dhunë, kur do të ketë një fund jetë e rëndë si plumb, se po çmendem unë
Gm Aaug/C#
  ohhhh...


[CHORUS 2]
Dm F      G     Gm    F     Dm
Sa shumë lotë, sa shumë dhembje në këtë botë
Dm       F G     Gm    F   Dm
jo më s'mund të duroj, do të doja t'jem më e fortë


[BRIDGE]
Gm           Amadd4 Bbmaj7
  T'jemi bashkë ne më të   fortë
     C | Dm | Cadd9
  ohhhh...
Gm           Amadd4 Bbmaj7
  T'jemi bashkë ne më të   fortë
     C | Dm | Bbm
  ohhhh...


[FINAL CHORUS 1]
       Dm F   G      Gm       F Dm
Jooooooo... (Sa shumë lotë, sa shumë dhembje në këtë botë)
       Dm        F G     Gm      F Dm
Oooooooo... (Jo nuk mundem të duroj, do të doja t'jem më e fortë)


[FINAL CHORUS 2]
Dm F      G     Gm    F     Dm
Sa shumë lotë, sa shumë dhembje në këtë botë
Dm        F G     Gm     F  Dm  n.c.
jo nuk mundem të duroj, do të doja t'jem më e fortë

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction