Oops, an error
Loading. Please wait.

Nuk Je Vetem chords

151 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Song link : https://www.youtube.com/watch?v=QiQxIm2sWcs

[Intro]
F#m E D
Bm  E F#m

[Verse]
F#m          E      D
Mbylli sytë një moment dhe dëgjoje zemrën
D           E       F#m
Mos u ndal të mendosh për asnjë sekondë
F#m          E      D
Dhe asaj që po ndjen mos i jep një emër
D         E       F#m
Si të jetë ditë e fundit që po jeton

[Pre-Chorus]
D
Harro çfarë mund të bëhej dje
F#m      E
Të nesërmen mos e mendo
D   E     F#m
Fali shpirtit pak qetësi
D
Vlerëso më shumë atë që ke
F#m       E
Kujto më pak atë që do
D   E    F#m
Jepi zemrës një mundësi

[Chorus]
Bm
Lëre sonte të rrahi si do
F#m
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
A         D
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm
Bm
Thuaj Po kur ajo të thotë Po
F#m
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
A          D
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

[Verse]
F#m          E      D
Më beso cdo pengesë është në mendjen tënde
D           E       F#m
Shiko përtej asaj që shohin sytë e tu
F#m          E      D
Eja sot vec asaj ti kushtojmë vëmendje
D           E       F#m
Eja shkojmë dhe veç trupin e lëmë ketu

[Pre-Chorus]
D
Harro çfarë mund të bëhej dje
F#m      E
Të nesërmen mos e mendo
D   E     F#m
Fali shpirtit pak qetësi
D
Vlerëso më shumë atë që ke
F#m       E
Kujto më pak atë që do
D   E    F#m   A
Jepi zemrës një mundësi

[Chorus]
Bm
Lëre sonte të rrahi si do
F#m
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
A         D
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm
Bm
Thuaj Po kur ajo të thotë Po
F#m
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
A          D
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

[Chorus]
Bm         F#m
Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
A         D
Një gotë nëse thyet, nuk ngjitet më dot
Bm         F#m
Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
A         D
Një etje e tepërt, dhe mbushet me lotë
Bm
Ndaj një puthje ndaj një përqafim
F#m
Një mëngjes apo një perëndim
A        D
Jetoje me zemër, jetoje me zemër
Bm
Sepse gjithcka e vogël në jetë
F#m
Është një gur që ka vendin e vet
A        D
Jetoje me zemër, jetoje me zemër.

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction