Oops, an error
Loading. Please wait.

Makina E Memories ukulele

257 views 9 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
simplify chords
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Difficulty
intermediate
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Makina e memories - Ardit Gjebrea
http://www.youtube.com/watch?v=hxYOdo3PqgU


Intro :

e|--------------------------------|
B|--------------------------------|
G|-/8--6--3/5-3--5-3/5-3----------|
D|--------------------------------|
A|--------------------------------|
E|--------------------------------|

Riff x2 :

e|--8-8-8-8-8/10-8----------------|
B|--7-7-7-7-7/9--7----------------|
G|--------------------------------|
D|--------------------------------|
A|--------------------------------|
E|--------------------------------| Ebm
Makina e memories vrapon ne kujtime

Ne castet e jetes qe endem te dy
  B         C#
Dhe ditet rreshqasin e syrit i fshihen
  Bb7              Riff
Dhe rendin e rendin, humbasin diku

 Ebm
Makina e memories si era

Humbet neper mjegull, mbi te fluturoja
       B          C#
Me sy te pergjumur kerkoj nga dritarja
      Bb7
Diku te ndaloja.

        G#m       Ebm
Ti mblidhja kujtimet, aty ti fiksoja
      G#m    Ebm  
Mundohem mundohem, ti gjej neper vite
      B
Kujtimet kalojne
       Ebm
Po kujtimet kalojne


    F#
Dhe ti qeshje, ti kendoje
    C#         Ebm
Psheretije ne heshtje dhe qaje
         C#
Me lotet qe te ndrinin ne sy
    Bb7
Dhe me flisje, enderroje
    G#m
Dhe tregoje, tregoje
   Bb7         Ebm
Te vertetat trillime qe jetuam te dy
        B
Dhe kujtimet kalojne 
        Ebm
Dhe kujtimet kalojne 
        B  Riff
Dhe kujtimet kalojne 


  Ebm
Fragmente kujtimesh me dalin perpara

Ne skena qiellore me diell a me shi
  B        C#
Capitem i lodhur te ulem mes tyre
 Bb7               Riff
Ato me largohen...largohesh dhe ti


  Ebm
Fragmente sensuale qe era

Si gjethet e vjeshtes i shkundi nga pema,
      B        C#
Piktura qe koha ngjyrosi ne mendje
 Bb7
Sikur ti ndaloja...

        G#m         Ebm
Ti mblidhja te gjitha ne krahe ti mbuloja
      G#m    Ebm
Mundohem mundohem ti gjej neper vite
      B
Kujtimet kalojne
         Ebm
...po kujtimet kalojne


    F#
Dhe ti qeshje, ti kendoje
    C#         Ebm
Psheretije ne heshtje dhe qaje
         C#
Me lotet qe te ndrinin ne sy
    Bb7
Dhe me flisje, enderroje
    G#m
Dhe tregoje, tregoje
   Bb7         Ebm
Te vertetat trillime qe jetuam te dy


   F#
Me afroje, me largoje
    C#         Ebm
Me humbisje dhe prape me takoje
       C#
Me puthje ne buze si femije
    Bb7
Me therrisje dhe me prisje
    G#m
Dhe kerkoje, kerkoje 
   Bb7         Ebm
Te vertetat trillime ti jetojme perseri
        B
Po kujtimet kalojne
        Ebm
Dhe kujtimet kalojne
        B
Dhe kujtimet kalojne, kalojne, kalojne, kalojne

 Solo


 Ebm
Makina e memories vrapon ne kujtime

Ne castet e jetes qe endem te dy
  B         C#
Dhe ditet rreshqasin e syrit i fshihen
  Bb7             C#
Dhe rendin e rendin, humbasin diku
        Ebm
Dhe kujtimet kalojne
        B
Dhe kujtimet kalojne
        Ebm
Dhe kujtimet kalojne

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction