Oops, an error
Loading. Please wait.

Mendoja Cdo Gje Merr Fund Pa Ty chords

1,204 views 12 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
1 last vote to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Asgje sikur dielli - Mendoja cdo gje merr fund pa ty

No Capo - Capo 2
Bm     Am
F#m     Em
G      F
A      G

Intro : Bm F#m G A (koha 2/4)

       Bm
Vallë është e mundur 
     F#m  G      A
Më kalon pranë si një copë akull
       Bm       F#m G  A 
Nuk mund një puthje ta kujtoj 
Bm   F#m G    A
Ishe ti ajo, duket më bëhet 
G        Bm  Bm
Nuk di çfarë kam sot 
Bm        F#m
Ledhatimet athua ishin
G    A 
Dhe ajo ëndërr 
Bm         F#m  G  A
Një sheti s'më bie mend 
Bm       F#m G    A
Sa je larg nga unë, sa afër ishim 
G
Të premtoja mrekulli
G         A        Bm 
I marri thosha çdo gjë merr fund pa ty 

Refreni:
Bm      F#m
Një grimcë ti një grimcë unë 
G       A
Kështu fati e do këtë punë
Bm       F#m 
Kthehem rrotull ndonjëherë 
G         A
Ç'kanë këta njerëz shikojnë n'qiell

**Pjesa me la,la,la.. eshte njesoj si refreni :)

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction