Oops, an error
Loading. Please wait.

Ne Krahet E Tua Do Jem chords

866 views 6 this week
2 commentsread comments
1 2 3 4 5
1 last vote to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
simplify chords
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Author
Difficulty
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Ne krahet e tua do jem - West Side Family
http://www.youtube.com/watch?v=4BRgZkaYB90Intro : Dm Bb F C A7 


  Dm       Bb        F        C    A7   Dm
e|-1-----0-3-1-0---1------0-3-1-0-1-5------5-8-6-5---3--------5-3-1-0-1--|
B|-----3---------3------3----------------6---------6------5-6------------|
G|---2----------------3----------------5----------------5----------------|
D|-----------------------------------------------------------------------|
A|-----------------------------------------------------------------------|
E|-----------------------------------------------------------------------|x2

 Dm
Ngrihesh fillon ecen kur gjunjet ty s`te mbajne
  Bb
Ti qan e brenda vetes, qesh për te mos u pare hey
F
Je derrmuar ti tani po zvarritesh
 C              A7 
Por ke kembe te forta ke filluar qe te rritesh


  Dm
Furtune ke para vetes po mbahesh përsëri
   Bb
Ti se di çdo të thotë por ke rrugën ne marrezi
  F
Ne mes mbaron gjithçka si një film qe sapo pritet
  C             A7
Ky film po vazhdon e ty s`te fshijnë dot me vitet


     Dm
Te shtrengoj fort te prek te puth ti e di
   Bb
Unë rrugën prap vazhdoj po kam lot ne syt e mi
     F
Me dhemb zemra qe s`te kam por shpirt un ty te kam
   C               A7
Cdo ditë prap me ty lind dhe është fal teje qe unë jam


  Dm
Me ler te jem ti nese nesër s`do të jesh
  Bb
Me ler te shoh ne sy nëse sy nuk do të kesh
  F
Me merr me jep force ne rrugën time te di
     C          A7
Gjithë rrugët e zemrës time ecin me çojnë te tek ti       Dm
Ne krahet e tua te jem
    Bb
Kur me force mos te kem,
    F
Do të vij e do të mbaj shpirt
     C        A7
Gjer sa dhimbja te shkoj tej
    Dm
Syte e tu do të jem
   Bb
Errësirë të mos ndejsh
    F
Do të flas me zerin tënd
    C       A7 
Te kam jete te kam përjete


       Dm
Ne krahet e tua te jem
   Bb
Perqafimin do ndjej
   F
Do jetoj me frymen tënde
    C       A7
Sa dhe fundi frike te kete
    Dm
Dhe ne endrra më vjen
    Bb
Per çdo nate shpirti ndjen
    F
Doren tende ne trupin tim
     C        A7
M'perkedhel me merr me flet
      Bb
Per jetën tone
       Dm
Ne krahet e tua do jem


     Dm
Flete te bardha shoh ne librin e jetes sime
     Bb
Si një shpirt i burgosur qe mban frymen me kujtime
   F 
Me ndodh te jem pa ty neper turma i harruar
   C            A7
Një njeri qe nuk jam me po dikur kam ekzistuar

   Dm
Jete kam nga buza jote me ty prane
    Bb
Une e ti ishim dikur perjetesisht te pandare
   F
Kur qeshje, qeshje dhe afroheshe pranë meje
 C         A7
Flisje, humbisja ne puthje me dehje

   Dm
Rrembeje qenien time gjithçka ishim dikur
    Bb
Do të jemi prap bashke kurre mos thuaj kurre
 F
Fati gjithmone ecen per ku jo nuk e di
   C             A7
Por di qe rrugët e zemeres sime me çojnë tek tiIntro       Dm
Ne krahet e tua te jem
    Bb
Kur me force mos te kem,
    F
Do të vij e do të mbaj shpirt
     C        A7
Gjer sa dhimbja te shkoj tej
    Dm
Syte e tu do të jem
   Bb
Errësirë të mos ndejsh
    F
Do të flas me zerin tënd
    C       A7 
Te kam jete te kam përjete


       Dm
Ne krahet e tua te jem
   Bb
Perqafimin do ndjej
   F
Do jetoj me frymen tënde
    C       A7
Sa dhe fundi frike te kete
    Dm
Dhe ne endrra më vjen
    Bb
Per çdo nate shpirti ndjen
    F
Doren tende ne trupin tim
     C        A7
M'perkedhel me merr me flet
      Bb
Per jetën tone
       Dm
Ne krahet e tua do jem

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
2 comments total.
0 reply
thimjokoca 10 Aug 16, 2015 02:34 AM

shume i sakte! faleminderit qe e ndave :)

0 reply
kaligrafik 25 Sep 29, 2017 11:47 AM

U be kenga e katert qe po mesoj nga ti Alvi, ke per pune te shkelqyer FLM

guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction