Oops, an error
Loading. Please wait.

Nuk E Haroj chords

491 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
2 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Irma dhe Eranda Libohova Nuk E Harroj
chords nga Adrian Merxhani

Am               C
Ndodh ne jet qe papritur nje njeri
        D
te behet kaq i shtrejt
             
dhe portreti i tij i cilter
    G             Am
ne cdo hap te ndjek nga do dit e net

Am
Jo jo un kurr se harroj
         C          D
me shikimet qe me fali dhe cdo fjal te ngroht
syt e qeshur ta tij djali
    G             Am
qe mes jush nga zemra vjen e me uron

Am                C
Shpesh e kerkoj neper rruget e atdheut
        D
ku me kenge un shkoj
nuk e di se cme rrembeu
    G            Am
dhe kerkoj qe kenga ime ne cdo not

Am                    C
refren ta ket pergjimon neper rruge e atdheut
         D
ku me kenge un shkoj
nuk e di se cme rrebeu
    G           Am
dhe kerkoj qe kenga ime te jetoj

Refreni

Am    G          Am
Dhe pra tani mes jush po e shikoj
     G            Am 
ne mijra njerez syt e tij un i dalloj
     G         C
dhe vjen ai nje fjal do me thot
     Dm             E
kjo kenga jon refren do mbetet pergjithmon

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction