Oops, an error
Loading. Please wait.

Syte E Tu tab

1,214 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
how to read this tab
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Author
Difficulty
Intro:

e|---------------------------------------------------------|
B|-8-8--8-8--8-8-6-4-8--9-9-8-6-9--9-9-8-8-6-9--9-9-8-8----|
G|---------------------------------------------------------|
D|---------------------------------------------------------|
A|---------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|


    Cm
Syt' e tu, syt' e tu,

Me gjithë dritat që kam parë,
     Fm
Me gjithë yjet rreze-ar,

Me gjithë lum-liqenet blu,
    G7      Cm
Shëmbëllejnë, syt' e tu.


    Cm
Qesh atje fytyra ime,

Shket një varkë me gëzime,
   Fm
Fluturon një pulëbardh,

Unë e ti të pandarë
  G7       Cm
Ti deti, unë lundërtar.


  G#       
Ja erdhëm ne do ikim larg,
   Eb
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
   G7
Që tani gjokset po ti hapim,
             Cm
Rrugët tona mbushen me petale.

  G#       
Ja erdhëm ne do ikim larg,
   Eb
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
   G7
Që tani gjokset po ti hapim,
             G#7
Rrugët tona mbushen me petale.


    C#m
Syt' e tu, syt' e tu,

Sa i hap më sjell behar,
   F#m
I shikoj dhe mbetem djalë

Ju them se jam këtu,
  G#7      C#m
Dhe qeshin syt' e tu.

    C#m
Qesh atje fytyra ime,

Shket një varkë me gëzime,
   F#m
Fluturon një pulëbardhë,

Unë e ti të pandarë
  G#7       C#m
Ti deti, unë lundërtar.


  A
Ja erdhëm ne do ikim larg,
   E
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
   G#7
Që tani gjokset po ti hapim,
             C#m
Rrugët tona mbushen me petale.

  A
Ja erdhëm ne do ikim larg,
   E
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
   G#7
Që tani gjokset po ti hapim,
             A7
Rrugët tona mbushen me petale.


Solo:

  Dm          Gm              A7    Dm
e|-5--5-5--5-5-------5--6-6-5-5---6--6-6-5-5---6--6-6-5--6-5-6-5------|
B|-------------8-8-6------------8------------8------------------------|
G|--------------------------------------------------------------------|
D|--------------------------------------------------------------------|
A|--------------------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------------------|


  Bb
Ja erdhëm ne do ikim larg,
   F
Lumturi e gjatë dhe fillestare,
   A7
Që tani gjokset po ti hapim,
             Dm
Rrugët tona mbushen me petale.


    Dm
Syt' e tu, syt' e tu,

Me gjithë dritat që kam parë,
     Gm
Me gjithë yjet rrezeartë,

Me gjithë lum-liqenet blu,
    A7      Dm
Shëmbëllejnë, syt' e tu.

      Dm
Shket një varkë,
              Gm
Shket nje varkë me gëzime fluturon,
          A7       Dm
Një pulëbardhë, ti deti unë lundërtar

   Dm
La la la,

la la la, la, la la la,
   Gm
la la la, la, la la la,

la la, la, la la la,
    A7       Dm
la la laaaa, la la la laaaaa..

    Dm
Syt' e tu,
             Gm
Me gjithë dritat që kam parë,
            A7
Me gjithë lum-liqenet blu,
           Dm
Shëmbëllejnë, syt' e tuuuu...


      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction