Oops, an error
Loading. Please wait.

Drejt Fatit Tim ukulele

by Ritfolk
47 views 1 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
3 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
tab by : Angie

Drejt fatit tim - RITFOLK 


Dm---C------Dm
O merrmë o fllad 
--------------------C---------Dm
dhe si një gjethe lëshomë ti larg 
O lërmë trishtim 
më ler të endem drejt fatit tim 
Dm---------------C---Dm
Makina ecën me shpejtësi
Dm-------------C------Dm 
plepat lëmon i ëmbli fllad 
Dm-----------------C--------Dm
Drejt horizontit nxitoj unë tani
Dm--------------------C----Dm 
ku me thërret shpirti im endacak 

Fotografia e nënës në xhep 
dhe një cigare e shtypur aty 
O nënë po iki diku atje tej 
Do te mësohem të rroj dhe pa ty 

O merrmë o fllad 
dhe si një gjethe lëshomë ti larg 
O lërmë trishtim 
më ler të endem drejt fatit tim 
Gm--------------
Kjo vesë e hënës
Dm ---------------- Dm-Am-Dm-Am-Dm-Am-Dm--C-Dm
sytë po mi lag, mi laaaag 

Kjo hënë e vogël sa pika e vesës 
të tjerë qytete ndriçon këtë natë 
rrugë e panjohur është liria 
ku më thërret shpirti im endacak 

Në çdo qytet ku unë do ndaloj 
vec i panjohur dua të jem 
një kalimtar pa lidhje me turmën 
dua qetësi, çdo lidhje më tremb 

O merrmë o fllad 
dhe si një gjethe lëshomë ti larg 
O lërmë trishtim 
më ler të endem drejt fatit tim 

Kjo vesë e hënës 
sytë po mi lag, m'i laaaag. 

O merrmë o fllad 
dhe si një gjethe lëshomë ti larg 
O lërmë trishtim 
më ler të endem drejt fatit tim 


ju kerkoj ndjese nese ka ndonje gabim 

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction