Oops, an error
Loading. Please wait.

Enderroj chords

by Ritfolk
1,102 views 12 this week
no commentswrite comment
1 2 3 4 5
1 last vote to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
simplify chords
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
Ritfolk - Enderroj 


  E     Am 
Sa dua të jem larg 
     E     Am 
larg mërzitjes pa kufi 
    G      Dm 
sonte do këndoj për ju 
    E      Am 
ju që njihni veç qetësi 

(vazhdon njelloj) 
Kënga ime ngjitet lart 
atje lart në qiellin blu 
ju o yje më besoni 
kënga ime është për ju 

Ëndërrat ndjekin njëra - tjetrën 
ëndërrat jo nuk kanë mbarim 
ju o yje më dëgjoni 
tek ju prehet shpirti im 


REF: 
      F 
Sa herë ju pyes: 
 Dm  E      Am
"Yje, sa larg jeni ju?" 
    F      D-
Ju më duket sikur thoni: 
    E       Am
"Fluturo në qiellin blu!" 
     F      D- 
Sa do të doja në ktë natë 
    E      Am 
këngën time mos ta mbyll 
     F     D- 
dhe të ngjitem atje lart 
    E      Am 
e të kthehem në një yll 

Sa dua të jem larg 
larg mërzitjes pa kufi 
sonte do këndoj për ju 
ju që njihni veç qetësi 

REF: 
Sa herë ju pyes: 
"Yje, sa larg jeni ju?" 
Ju më duket sikur thoni: 
"Fluturo në qiellin blu!" 

Sa do të doja në ktë natë 
këngën time mos ta mbyll 
dhe të ngjitem atje lart 
e të kthehem në një yll 

Sa herë ju pyes: 
"Yje, sa larg jeni ju?" 
Ju më duket sikur thoni: 
"Fluturo në qiellin blu!" 

Sa do të doja në ktë natë 
këngën time mos ta mbyll 
dhe të ngjitem atje lart 
e të kthehem në një yll
 
 

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction