Oops, an error
Loading. Please wait.

Lart Mbi Yje chords

298 views 1 this week
1 commentread comment
1 2 3 4 5
2 more votes to show rating
add to favorites
×
Save as Personal and add changes to this tab that will be seen only by you. Learn more ›
×
You can save this tab as Personal to edit and correct it or add notes. All changes will be seen only by you. Learn more »
launch autoscroll
font size
0
reset
transpose
0
reset
display chords
guitar tuner
edit
Autoscroll
slow
fast
+/-
esc
set tempo
stop
Strumming
There is no strumming pattern for this song yet. and get +5 IQ
 Capo 1 fret. For strumming patern contact me
The rest of the song is the same

Tabbed by:DRIO ORA(Driant Sahatqija)

 C                 G
Të kanë lënduar të kanë vrarë, 
                   Am     
Të kanë gënjyer të kanë sharë 
                    F     
Sa netë pa gjumë me lot në sy
  C                     G 
Të premtuan dashurinë e te
              Am
 falën tradhëtinë 
   F                   C
Sa plagë në zemër i ke marr? 
                         G
Më jep një shanc , më jep një shpresë 
                  Am
E kurrë më vetëm nuk do jesh
   F                   C 
Ditët pa të, me re me shi 
                  G
Le të jemi të pa ndarë 
                   Am
Ky qytet le të digjet zjarr 
  F                     C
Kur të na shohin ne bashkë ! 
                G
Le të jemi bashkë 
             Am
Le të ikim larg 
             F
Le të jemi vetëm unë dhe ti 
 C            G
Le të jemi bashkë 
              Am
Le të ngjitemi lart 
              F
Lart mbi yje vetëm unë dhe ti

      
      
Suggest correction
Creating personal tab
Creating personal tab
You can edit any tab online and save it as your Personal.

You can edit, replace or remove any tab part or add personal notes – all changes will be seen only by you.

Personal tabs can be accessed anytime from any device, even offline.
Learn more »
Give kudos to tab author, rate the tab!
1 2 3 4 5
comments
print report bad tab
1 comment total.
0 reply
leonardgojanii 10 Sep 12, 2016 05:36 PM

Ritmi qysh osht

guest
You may want to rate the tab now too:
select rating
Wanna post a correction for this tab? Suggest correction